Bay 2. El: Antika Eşya

Antika Eşya Alanlar

Antika Eşya Alanlar

Antika Eşya Alanlar

Antika eşya alanlar konusunda ilgililer için birkaç noktaya değinmek istedik. Araştırma konusu olan antika eşya alanlar hususunda sizin için bazı detaylara kısaca değinilecektir. Bu makalede, araştırma yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve en doğru şekilde ürününüzü nasıl değerlendirebileceğiniz gibi konularda bilgi verilecektir. Herkes, elindeki ürünü – gayet doğal olarak – en doğru değerinde satmak isteyecektir. Hal böyle olunca da sizler, sahip olduğunuz kıymetli eşyaları kendinizce gerçek ederine (mümkün olan en yüksek değere) satmak isteyeceksiniz. Tabi burada değerinin üzerinde satmak isteyen birçok kişiye de dikkat çekmek gerekmektedir. Çünkü bir mal için piyasada bir değer söz konusudur. Bu değeri ise, ilgili iş her ne ise o konuda ehil kişiler ortaya koyabilir. İnceleme konusunun değerli eşya ve geçmişe tanıklık eden tarihi bir nesne olduğundan dolayı, bu ederin hesaplayacak kişiler de antikacılardır. Bu eşyalara paha biçmek isteyen kişilerin, bize ulaşması yeterlidir. İletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşırsanız, elinizdeki nesneler her ne ise en doğru değeri sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta ise, eşyanın imitasyon vs. olmamasıdır. Maalesef ki günümüzde dürüst olmayan birçok kişi bu alanda da kendisini göstermiş ve bazı ürün çeşitlerinde orijinal olmayan ürünlerle karşı tarafı aldatmaya çalışmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için gerçek manada profesyoneller ile çalışmak çok önemli bir husustur. Gerek satın alırken, gerekse de satma noktasında işinin ehli kişilerle çalışmak her şekilde kendinizi garanti altına almanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki bu tercihi yaparken gerçek değer veya gerçek eder çok önemlidir. Çünkü size fazla kazanç vaat eden kimseler kötü niyetli olabilir. Bu durumda elindekini satmayı hedefleyen kişiler ise çok kazanayım güdüsü ile hareket ederken, dolandırılırsa sonuçta hiçbir şey kazanamamaktadır.

 

Antika saat alanlar

Şüphesiz antika saat alanlar arasında en çok ilgi gören kurumlardan biriyiz. Onlarca yıl öncesinde imal edilmiş ve tarihe tanıklık etmiş ürünleri antika saat alanlar arasında en doğru yerde değerlendirmek istediğinizden dolayı bu araştırmayı yapıyor olmalısınız. Bu noktada ön bilgi alabilmeniz için söz konusu ürünün fotoğraflarına ihtiyaç bulunmaktadır. Tabii ki burada kelimelerimizi özenle seçmeye gayret gösteriyoruz çünkü, fotoğraftan ancak yaklaşık bir değer biçilebilir. Takdir edersiniz ki mevzubahis ürünü somut olarak görmeden ne ticaret yapmak mümkündür ne de tam manasıyla paha biçmek. Bu durumda yine de size kabaca bir fiyat vermek lazım gelirse konuyla ilgili uzmanlarımız size destek olacaklardır. Detaylarla ilgili bilgi alabilmek için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Bu görüşme sonrasında antika saat alanlar arasında size en doğru ücretlendirmeyi sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

antika eşya alan yer

Antika eşya alanlar Kadıköy

Bilindiği üzere tarihe tanıklık etmiş bölgelerde daha çok eser bulunmaktadır. Bu sebeple antika eşya alanlar Kadıköy hizmetinizdedir. Antika eşya alanlar Kadıköy ile, binlerce yıllık medeniyete sahip olan İstanbul’da geçmişe tanıklık eden ürünlerinizi değerinde alıyoruz. Veyahut sizin de böyle bir ilginiz var ise dükkanımıza bekliyoruz. Anadolu yakasının en eski yerleşim birimlerinden olan ve binlerce yıllık tarihi ile bir kültür merkezi olan ilçede, birçok antikacı yer almaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz bu alanda biz de gerek alım gerekse de satım noktasında hizmet vermekteyiz.

Antika eşya alıcıları

Konuyla alakadar antika eşya alıcıları araması içerisinde olduğunuzu düşünüyoruz. Eğer siz de antika eşya alıcıları arıyorsanız, elinizde onlarca yıllık olmasına rağmen hala günümüze de tanıklık etmekte olan değerli bir nesneye sahip olduğunuzu düşünebiliriz. Tahmin edeceğimiz üzere, belki de bu ürün(ler)den hiç kopmak istemiyorsunuz. Ancak madem elinizden çıkaracaksanız bu durumda da gerçek ederine satmak sizin için önemlidir. Bu talebinize karşılık veren birçok yer olmasına rağmen en doğru yere karar vermek maksadıyla mümkünse yüz yüze görüşme tercih ediniz. Yani eşyanız çok büyük değil ve taşınabilir ise yanınızda antika eşya alıcıları arasından birisine/birkaçına götürünüz. Eğer bu mümkün değil ise antika eşya alanlar Kadıköy firmaları arasında yer alan bize getirebilirsiniz. Elbette gönlünüzün ferah olması adına diğer kişilere/kurumlara da sunabilirsiniz. En doğru ederi sizin için vereceğimize emin olabilirsiniz. Şayet söz konusu nesne çok büyük veyahut taşınması pratik değil ise, antika eşya alıcılarına bizzat ulaşmak suretiyle durumu kendilerini iletebilirsiniz. Böyle bir durumda bize ulaştığınız takdirde söz konusu eşyanızı yerinde inceleyebiliriz. Elbette bunun sağlanabilmesi için aralarında bizim de bulunduğumuz antika eşya alıcıları ile görüşmeye giderken, ilgili konuda bilgi ve fotoğraflarla gitmeniz önemlidir. Bu hususta yine yukarıda bahsedildiği gibi bilgisiz veyahut kötü niyetli insanlar, aldatma amacı güdebilmektedir. Böyle bir durum karşılıklı zaman kaybına neden olacağından ötürü, sizden en azından birkaç fotoğraf veya çeşitli bilgiler talep edilebileceğini unutmayınız. Bu kıstasta hazırlıklı şekilde görüşmeye gitmenizde yarar bulunmaktadır.

Antika eşya satmak istiyorum

‘’Antika eşya satmak istiyorum’’ diyenler, bu yayınımızda size birkaç hususta bilgi verilecektir. Sahibi olduğunuz antika eşya satmak istiyorum diyorsanız burada birkaç noktada dikkatinizi çekmeyi hedeflemekteyiz. Birçok yer arasında tercih konusunda sorun yaşadığınızı düşünüyoruz. Konuyla alakalı olarak sahip olduğunuz eşyanızın gerçek değerinde satabilmek maksadıyla uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bu hususta ilgili ürünün fotoğraflarını ilk aşamada görmek yeterli olacaktır. Sonraki aşama için uzman eksperlerimiz size bilgi vereceklerdir. Ancak bilgi almanın dışında birkaç hususta koleksiyona sahip olanlara bilgi verilmesi gerekmektedir. Konunun ehli kişilerle çalışmanız gerekliliği ilk ve en önemli noktadır. Çünkü her işi kendi alanında uzman insanlar yapabilir. Buradan hareketle her eşyanın değerli olduğunu düşünmek yanlış bir inanıştır. Birçok talepte bulunan kişilerin sahip olduğu eşyaların aslında gerçek ederinin düşük olduğu bilinmektedir. O halde her eski eşya antika değildir. Burada ikinci olarak dikkat edilmesi gereken kıstas, sözü geçen eşyanın özelliklerini yitirmemiş olmasıdır. Yani bu eşya tasarlanma amacı her ne ise aradan geçen yıllara rağmen, işlevini yitirmemiş olmalıdır. Söz gelimi, artık çalışması imkansız olan (küçük müdahalelerle işlevsel hale gelemeyecek olan) nesnelere bir bedel belirlemek zor bir seçenektir. Veyahut bir koltuk düşünün. Bu koltuk çok eski olmasının yanında, kırık dökük ise antika olarak nitelendirilmesi imkansızdır. O halde özellikle vurgulamakta yarar olduğu üzere antika eşya satmak istiyorum dediğinizde tüm taleplere evet alırız deyip bedel belirlemek mümkün olmayabilmektedir.

2. el antika mobilya alan yerler

Aramalar arasında sıkça görülen etiketlerden olan 2. El antika mobilya alan yerler hususunda bir açıklama lüzum görülmüştür. 2. El antika mobilya alan yerler adı altında arama yapıldığında aslında yanlış bir betimlemeden söz

antika eşya alımı

edilebilir. Çünkü herhangi bir eşyanın ‘’antika’’ olarak isimlendirilebilmesi için zaten yıllara meydan okumuş olması ve bu meydan okumanın yanında işlevselliğini genel manada yitirmemiş olması önemlidir. İşlevini kısmi olarak yitirmiş olabilir, ancak küçük müdahalelerle bu işlev kazandırılabilir olmalıdır. Söz gelimi her tarafı paslanmış ve neredeyse tamamen yenilenmediği durumda çalışması olağan dışı görülen bir nesnenin antika sınıfına girmesi mümkün değildir. Kaldı ki bir ürünün antika sınıfına girmesinin en önemli koşullarından birisi yıllara rağmen hala tasarlanma amacına uygun hizmet verebiliyor olması, yani işlevselliğini koruyor olması gerekmektedir. O halde 2. El antika mobilya alan yerler arasında yer alan işletmemizle bağlantıya geçmeniz için, satmayı düşündüğünüz nesnenin öncelikle sağlam durumda olması önemlidir. Bunun yanında ürünün işlevsel/kullanılabilir durumda olması büyük önem arz etmektedir. Konuyla ilgili olarak, talep etmeniz halinde, uzman ekibimiz size kapsamlı bilgilendirmede bulunacaktır.

Antika mobilya alınır

Sahip olduğunuz ve nakdi değere dönüştürmek istediğiniz antika mobilya alınır. Araştırdığınız çevrimiçi ortamda satmayı planladığınız antika mobilya alınır. Bu çerçevede bizim faaliyet gösterdiğimiz bu alanda, halihazırda sahip olduğunuz malları nakde çevirmek isteyebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak uzman eksperlerimiz, size en doğru ücretlendirmeyi sunacaklardır. Ancak daha önce çok kez görüldüğü üzere, bazı kimselerin antika olarak deklare ettiği, ancak yapılan inceleme sonucunda ilgili eşyaların aslında değerli olmadığı, sıradan mobilyalar oldukları anlaşılmaktadır. Hal böyle olunca da karşılıklı zaman kaybı ve sizler için hayal kırıklığı söz konusu olabilmektedir. Bu noktada hızlı ve pratik bir şekilde ilerleme kaydetmek adına, araştırdığınız antika mobilya alınır, hususuyla alakalı olarak ilgili nesnenin görsellerinin bize ulaştırılması önemlidir. Böyle bir durumda göndermiş olacağınız fotoğraflarla size ön inceleme sonucu rapor sunulacaktır. Böylelikle sizler de gerçekten bir antikaya sahip olup olmadığınızı anlayabileceksiniz.

Antika alan firmalar

İlgili kimselerin antika alan firmalar araştırması içerisinde birçok yere başvurduğu bilinmektedir. Antika alan firmalar arasında tetkik yapılırken, bazen olumsuz yanıt verilen müşterilerin tepki verdiği durumlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Böyle bir durum yaşamamak adına birkaç konuda fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz. Şöyle ki her koleksiyoncu kendine ait bir portföy oluşturmayı hedefliyor olabilir. Yani bedel belirlense bile her koleksiyoncu farklı nesneleri koleksiyon yapmaya ve dolayısıyla da yalnızca bu ürün grubunu biriktirmeye (ya da almaya- satmaya) yönelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda bazı tüketicilerin nasıl almazsınız gibi tepkilerine şahit olmaktayız. Halbuki antika alan firmalar öncelikle bu işi sevdiği için yapmaktadır. Sevmelerinin yanında ilgili ürün grubunun değeri hakkında da fikir sahibi olmalıdır ki bu işi profesyonel olarak yapabilsin. Sonuç olarak her antika ürünü satın almak veyahut satışını gerçekleştirmek gibi bir amaç söz konusu değildir. Aksine biz de dahil olmak üzere, bu işi yapan her kişi/kurum kendine özgü bir kitleyi hedeflemekte ve bu durumun sonucunda da sadece belirli bir grup eşya ile ilgilenmektedir. Bu konuda yanlış anlaşılmaları önlemek için özellikle paylaşımda bulunma gereği duyulmuştur. Konu hakkında anlayışlı olacağınızı düşünüyoruz. Kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbulda Antika Alan Yerler

kaynak: www.antikaesyaevi.com